Naujienos

Atgal

Namuose gyvenančios katės priežiūra. Ką turite žinoti?

2019-10-29

Namuose gyvenančios katės priežiūra. Ką turite žinoti?

 2017 metais atlikto tyrimo duomenimis, 60% kačių turi viršsvorio arba yra nutukusios. Viena rizikos grupių – būtent namuose gyvenančios katės. Jos mažai juda, daug miega, pasižymi tingiu gyvenimo būdu. Ką svarbu žinoti apie naminių kačių mitybą ir fizinį krūvį, kad augintinis būtų sveikas ir energingas, – visi atsakymai šiame straipsnyje.

Mityba

Namuose gyvenančios katės, kitaip nei laukinės, maisto pačios nesusimedžioja. Sėslesnis gyvenimo būdas lemia kitokius mitybos įpročius. Štai kodėl svarbu pasirūpinti tinkamu maistu. Dažniausiai namuose gyvenančioms katėms rekomenduojami aukštos klasės visaverčiai pašarai, pavyzdžiui: „HiQ Indoor Care“. Tokie produktai turi mažiau kalorijų ir yra specialiai pritaikyti mažesnio aktyvumo katėms, gyvenančioms namuose.

Svarbi pašaro, skirto naminėms katėms, sudedamoji dalis yra L-karnitinas, kuris riebalus, patekusius į organizmą, paverčia energija ir užkerta kelią riebalų kaupimuisi. Namuose gyvenančioms katėms taip pat būtina šlapimo sistemos apsauga nuo struvitinių akmenų susidarymo. Be to, dažnai šie pašarai yra papildyti ląsteliena, kuri užtikrina plaukų gumuliukų pasišalinimą iš žarnyno.

Namuose gyvenančias kates rekomenduojama šerti 2 kartus per dieną, kas 8–12 valandų. Dažnai šeimininkai nenustato griežto šėrimo grafiko savo katei ir nuolat palieka augintinės dubenėlį pilną pašaro. Toks būdas tinkamas katei, kuri nėra linkusi priaugti viršsvorio, kitu atveju šėrimo grafikas yra būtinas, kaip ir rekomenduojamų šėrimo normų laikymasis.

Fiziniam aktyvumui skatinti – žaislai ir stovas

Valanda žaidimų su kate per dieną yra pakankamas fizinis krūvis siekiant išvengti viršsvorio ir palaikyti bendrą augintinio sveikatą.

Kaip priversti katę pajudėti? Atsakymas – žaislai. Katės labai reaguoja į įvairius garsus, tad barškantys kamuoliukai ar pelytės gali jas sudominti. Jei katė prisibijo jai nepažįstamų garsų, reikėtų naudoti žaislus ant lazdelės. Tobulas pasirinkimas, jei toks žaislas yra su katžole, kuri traukia kates ir skatina jų aktyvumą. Aktyvesnėms, judesį mėgstančioms katėms labai patinka prisukamos pelės ir lazeriukai. Šie žaislai geriausiai užtikrina katės fizinį aktyvumą.

Šokinėti, laipioti, kopti – kita ypač mėgstama kačių veikla, štai kodėl namuose labai svarbu turėti stovą su draskyklėmis. Augintinė ne tik galės pasigaląsti nagučius, bet ir išeikvos susikaupusią energiją, ypač tuo atveju, jei pasirinkote stovą su įvairiomis aikštelėmis ir landomis.