Naujienos

Atgal

Kuo šerti šunį, jei jis linkęs tukti?

2019-07-24

Kuo šerti šunį, jei jis linkęs tukti?

Pirmasis augintinio nutukimo požymis – kūno suapvalėjimas ir minkštos odos raukšlės nugaros srityje. Sutrikęs virškinimas ir sumažėjęs augintinio fizinis aktyvumas – taip pat itin svarbūs faktai, rodantys šeimininkui, kad būtina susirūpinti šuns sveikata.

Nutukimas – rimta problema

Nutukimas pasiekia kritinę ribą, kada gyvūno svoris viršija normą daugiau kaip 30%. Krypuojanti eisena, nukaręs pilvas, riebalinės pagalvėlės šlaunų srityje – visa tai nutukimo požymiai. Taip nutinka, kai per dieną suvartotas kalorijų kiekis viršija energijos sąnaudas ir kaupiasi organizme kaip riebalai. Viršsvorio turintys gyvūnai dažniau patiria traumas, jiems atsiranda ortopedinių problemų, pavojus susirgti širdies ligomis, diabetu, gauti šilumos smūgį, jie sunkiau anestezuojami.

Kad auga svoris, įtakos gali turėti šie faktoriai: įgimtas polinkis, hormoninis disbalansas, vyresnis amžius, fizinio krūvio stoka, persiėdimas, ir, žinoma, sterilizacija ar kastracija.

Sterilizacija ir kastracija

Po sterilizacijos ir kastracijos dėl hormonų disbalanso lėtėja augintinio medžiagų apykaita, didėja apetitas. Jei duosite augintiniui tiek maisto, kiek jis nori, tikėtina, jog greitu metu jo svoris ženkliai padidės. Po sterilizacijos ir kastracijos sumažėja gyvūnų susidomėjimas priešinga lytimi, jie neieško poros, tampa ramesni ir vangesni. Didžiausia nutukimo rizika yra pirmuosius dvejus metus po operacijos, todėl labai svarbu pasirūpinti tinkama augintinio mityba ir fiziniu aktyvumu.

Specialus maistas

Siekiant išlaikyti šuns svorį optimalų, paprasčiausias sprendimas – tinkamo maisto parinkimas. Pašaras „HiQ Weight Control“ specialiai skirtas visų veislių suaugusiems šunims po sterilizacijos/kastracijos ir turintiems polinkį priaugti viršsvorio. Pagrindinis šio pašaro baltymų šaltinis – paukštiena – liesa ir lengvai virškinama mėsa.

Produktas papildytas L-karnitino ir kalcio deriniu, skatinančiu medžiagų apykaitos procesus ir padedančiu versti riebalus į energiją. Taip jūsų augintinis jausis gyvybingas, bus linkęs daugiau judėti, o tai paskatins „sudeginti“ kalorijų perteklių.

Linkusiems priaugti svorio šunims labai svarbu, kad pašaro sudėtyje būtų daug ląstelienos ir mažai riebalų. Mažas riebalų kiekis užtikrina mažą kaloringumą, o ląsteliena – sotumo jausmą. Štai kodėl „HiQ Weight Control“ pašare riebalų kiekis neviršija 10%. Šiame maiste šunims taip pat gausu ląstelienos iš cukrinių runkelių griežinių bei prebiotiko – natūralaus cikorijos ekstrakto, tai padeda pagreitinti žarnyno peristaltiką ir skatina geresnį virškinimą.

„HiQ Weight Control“ pašaro formulė papildyta ir ypatingu elementu – „NanoAgent“. Tai iki nanodalelių susmulkintas grynas nuosėdinės kilmės mineralas, kuris gali padėti pagreitinti virškinimą ir efektyviau įsisavinti visas gyvūno organizmui būtinas medžiagas.

Į pašaro „HiQ Weight Control“ sudėtį įtrauktas ir vienas vertingiausių produktų pasaulyje – natūralus ir labai naudingas tyras kokosų aliejus. Jis gali padėti subalansuoti augintinio medžiagų apykaitą ir pagerinti virškinamojo trakto būklę.

Fizinis aktyvumas

Deja, nėra išmatuota, kokia veikla sudegina daugiausia kalorijų. Veterinarijos gydytojai teigia, kad šuniui bėgioti ir žaisti reikia ne mažiau kaip 2 val. per dieną. Būtina priversti judėti kastruotus/sterilizuotus gyvūnus, nes po operacijos sulėtėja jų normali medžiagų apykaita. Mankštinkitės, greitinkite medžiagų apykaitą ir užtikrinkite sveiką augintinio gyvenimą!